Городоцький шов: сімейна капсула одягу
SVARGA х Gepur: Традиція у сучасному звучанні

Колекція GEPUR x SVARGA – це символ зв’язку між минулим і майбутнім, це можливість носити історію, яка продовжує жити в кожному з нас.
Народні традиції завжди потребують збереження. Час стирає їх з людської пам’яті. Тому ми досліджуємо свою давню культуру, проводимо експедиції, записуємо спогади. І вже в сучасності перероджуємо їх, оновлюємо і повертаємо в побут. Лише так вони стають зрозумілими для нашого покоління і не втрачають свого значення. Колись у маленьких українських майстернях дерев’яними кліше вибивали візерунки на полотні, вкладаючи в них історії про землю, родину та зв’язок людини з природою. Мистецтво вибійки має неймовірний естетичний вигляд. Воно широко використовувалось у XVIII–XIX століттях для оздоблення одягу. Візерунки вибійки стали кодом нашої ідентифікації, що передавався крізь покоління. Проте з появою великого вибору фабричної тканини, старовинна техніка поступово зникла з побуту українців. У новій колекції ми хочемо відродити цю пам’ять. Основним джерелом натхнення для дизайнерів SVARGA та GEPUR стала книга "Орнаменти української вибійки". У ній зібрано найтиповіші зразки української народної вибійки, зібрані з різних куточків України. Ми обрали декілька зразків вибійки та адаптували їх мотиви до сьогодення. Серед них можна помітити найпоширеніші елементи вибійчаних візерунків - пташки розташовані у шаховому порядку, на гіллях чи поміж квітів. Колекція представлена сорочками, штанами, сукнями, корсетами та маніжками – комфортним одягом для сучасного ритму життя.
Кольори колекції
Колись, в російській імперії, дрібні українські майстерні створювали конкуренцію мануфактурам. Тому імперська влада заборонила використовувати різнокольорові фарби приватним майстерням. Дозволеною була лише фарба синього кольору. За порушення з власників стягували штраф. Тоді майстри знайшли для себе рішення - створювати креативніші візерунки і мати в цьому перевагу. У 19 ст. штучним шляхом синій колір став традиційним для вибійки. З огляду на історію вибійки, ми вирішили не використовувати синій відтінок у своїй колекції. SVARGA х GEPUR обрали ніжні, вишукані кольори, які стали найбільш актуальними у 2025 році.
-
-
- Молочний – колір спадковості й пам’яті традицій. Це білий хліб на столі, лляне полотно рушника, що вкриває хлібину. Це чистота ранкових туманів і світло, що передається крізь покоління. Вишивка в колекції делікатна: молочна сорочка з майже білою вишивкою – ненав’язливий відтінок на кілька тонів темніший за тканину.
- Моко – колір українського ландшафту, сильного у своїй простоті. Це Карпатські схили, що дихають туманами та степи, що бачили сонце тисячі років.
- Ніжно-жовтий – тепло, що живе в кожній нитці тканини. Це колір життєвої сили, родинного затишку, енергії та віри в добро.
-