Шукаючи взори для колекції “Вишивана Україна”, команда SVARGA глибоко занурилась у безмежжя українського етносу та наштовхнулись на велику кількість персональних, родинних та народних історій, які переплелись у творенні українського вишитого одягу. Нам важливо формувати єдність, цілісність та самодостатність України.
    Натхненні здобутками наших пошуків, ми зрозуміли, що мусимо поширювати їх в український модний та інформаційний простір. Так народилась колекція “Скриня”.

    “Скриня” – це занурення в кожен окремий регіон через менші міста, селища, хутори і, врешті, через кожну окрему родину. Передумовою колекції також стала ідея відтворити вишиванку прабабусі засновниці бренду, яку вже презентовано під назвою “Спадок”.
    Нову колекцію названо на честь традиційної складової давнього українського побуту. Скриня завжди була місцем для збереження спадку та коштовних речей кожної сім’ї. Спогади засновниці бренду SVARGA Наталії Яриш пов’язані також з бабусиною скринею. В ній ще маленькою, Наталя, попри заборону, перебирала одяг, розглядала деталі і жила цими візерунками. І ці дитячі спогади не стерти, вони залишаються в пам’яті на все життя, розставляють особисті пріоритети, формують світогляд, прививають любов до української вишивки.
    Впродовж роботи з реліквіями, як сімейними, так і народними, ми  усвідомили, що можемо не лише рятувати візерунок  через відтворення на нових сорочках, але й самостійно зберігати старовинні вишиванки як музейні експонати. Тож ми розпочали закуповувати автентичні вишиванки у невеликих приватних колекціях, та як наслідок – відкрили музей SVARGA. Саме в ньому зараз зберігаємо цінні коштовні артефакти наших досліджень, які виставляємо на публічні покази.

    Колекція “Скриня” творить зв’язок зі силою роду і закликає кожного українця берегти власний спадок. Адже у багатьох ще є свої “скрині”, метафоричні чи буквальні – вдома, в батьків, в бабусиній хаті. Попри всі репресії проти української культури, ми бережемо і захищаємо свій спадок. В когось цей спадок у пам’яті, в когось на фото чи документах, а в когось у стібках вишивки. Та, чим більше українського залишається в тліючих руїнах нашої історії, тим з більшим запалом ми захищаємо та відроджуємо рідну культуру.
    Бренд SVARGA заявляє, що місія колекції “Скриня” – рятувати автентичні візерунки та відтворювати їх вишивку в контексті сучасності зі збереженням сакральних сенсів. Ми представляємо до вашої уваги старовинні взірці, щоб кожен охочий ознайомився з оригіналами міг прослідкувати трансформацію своєї придбаної сорочки.

    SVARGA займає свідому громадянську позицію та закликає кожного українця зберігати свій спадок. Адже всі ми своїми маленькими справами впливаємо на формування українського суспільства, культури та подальший розвиток нашої країни.
    Пам’ятаймо про своє походження!

P.S. Ви можете детальніше познайомитись з історією бренду та колекції на офіційних сторінках instagram та youtube бренду SVARGA, де ми презентували для вас серію відеороликів від засновниці бренду Наталії Яриш

Колір
Колір малюнку
Матеріал