SVARGA х Gepur: Традиція у сучасному звучанні
Великодня колекція 2025

Весна приходить усюди, навіть у світ, затьмарений війною. Вона не зупиняється перед гуркітом гармат, пробивається крізь руїни і розквітає поміж окопів. Недаремно свято Великодня припадає на весну, адже воно нагадує про перемогу життя над смертю та дарує віру в мирне майбутнє. Незважаючи на важкі часи, ми залишаємось непохитними, сильними та міцними. Ми бережемо свої традиції, єднаємось зі своїми родинами, розписуємо писанки, збираємо Великодні кошики та, вбрані у вишиванки, йдемо до церкви. Війна не змогла стерти нас, наші традиції та свята.
Символіка, яку використано в колекції
Про баранців
В колекції поряд з традиційною українською символікою ми використали образ баранця, який належить до найдавніших символів Великодня. Українці вшановували образ ягнятка у вишиваних рушниках та писанкарстві через елемент “баранячі ріжки”. Також відомо, що господині ліпили “баранячі ріжки” з тіста, щоб прикрасити вершечок паски. У новій колекції дизайнери SVARGA використали образ баранця для декорування тканини та створення ніжного весняного візерунка.
Про вербове гілля
Вербове дерево одне з перших прокидається після зими та є символом відродження до життя і надії. Цвіт верби має маленькі пухнасті бруньки, які ще називають “котиками”. В народі кажуть, що з весна приходить разом з цвітінням верби. Тому люди завжди з нетерпінням чекали, коли на вербі з’являться маленькі “котики” і принесуть довгоочікувану весну.
Про писанки
Великодня писанка втілює ідею відродження, життя та добра. Здавна вірили, що писанка має магічну силу, приносить щастя та захищає від зла. Звичай розмальовувати писанки зберігається в Україні ще з дохристиянських часів. Тоді писанка була символом народження весняного сонця. Найстаріші орнаменти писанок зберігаються ще й досі. Вони переважно геометричні та складаються з трикутників, ромбів, спіралей тощо. Свячені писанки завжди слугували оберегами. Їх клали в оселях, дарували рідним, приносили на могили предків. Колись страші люди казали: “Допоки люди пишуть писанки – доти існуватиме світ.” І це не просто слова, адже через старовинні орнаменти будується міцний зв’язок між поколіннями, який зберігає пам’ять роду.