Вишитий одяг користується особливою популярністю сьогодні. Вишиті плаття, блузки, сорочки виглядають вишукано і елегантно. Оригінальна вишивка на одязі  часто урізноманітнює повсякденні образи. 

Автентичні  вишиті блузки і сорочки ручної роботи коштують недешево, їх купити можуть не всі. Але сьогодні є альтернатива – машинна вишивка. Завдяки особливостям машинної вишивки, це чудовий спосіб додати оригінальності та індивідуальності своєму гардеробу. 

Давайте разом поміркуємо, в чому  особливості та переваги машинної вишивки.

Машинна вишивка: як створюється малюнок нитками на одязі

Принцип машинної вишивки на бавовні дуже простий, схожий до ручної: за допомогою голок і ниток на тканину наносять орнамент. Але на відміну від ручної, комп’ютерна вишивка передбачає використання спеціального обладнання, де є велика кількість голок, які швидко рухаються. Це дозволяє пришвидшити і спростити  всі процеси. Готова робота виглядає цікаво та оригінально.

Особливості процесу машинної вишивки

Процес створення виробу за допомогою машинної вишивки  передбачає такі етапи: 

 1. Створення дизайну. Ви можете обрати варіант або запропонувати ідею, яку втілить дизайнер. 
 2. Підготовка матеріалу: обрізання країв, натягування спеціального ободку. 
 3. Налаштування обладнання. Тут враховують кольори ниток, розмір виробу і типи стібків.
 4. Процес вишивання. Після налаштування обладнання розпочинається процес вишивання. Машинка прошиває тканину, наносить хрестики чи стібки. 
 5. Обробка виробу. Завершується вишивка обробкою країв, видалення залишків ниток. 

Техніки машинної вишивки: які візерунки може зробити на тканині комп’ютер?

Сучасні машини для вишивки дозволяють наносити будь-які орнаменти – від найпростіших до дуже складних.  Найпоширенішими є такі техніки машинної вишивки

 • Вишивка хрестиком – одна з найпоширеніших технік, вона потребує спеціальних програм для вишивки хрестиком. Візерунки можуть бути різні –  від квітів і тварин до абстрактних малюнків.
 • Вишивка гладдю. Ця техніка використовується для створення однотонних, гладких орнаментів.
 • Етнічні візерунки. Спеціальне сучасне обладнання дозволяє створювати унікальні орнаменти в етнічному стилі. 
 • Аплікації. За допомогою машинної вишивки утворюються декоративні шви навколо аплікації. 

Загалом, машинна вишивка на льоні відкриває необмежені можливості для створення різних візерунків на тканині, і обмежена лише вашою фантазією та навичками програмування вишивальної машини. Також важливо пам’ятати про вибір відповідних ниток, барвників і типу тканини для досягнення бажаного результату.

В чому переваги машинної вишивки порівняно із ручною?

Використання машинної вишивки має низку переваг у порівнянні з ручною: 

 • Великий вибір кольорів, візерунків. Сучасне програмне забезпечення і різні види машинної вишивки  дозволяють обрати відтінки і орнаменти, які можуть створювати унікальні вироби. 
 • Економія час  і сил.  Процес вишивання вимагає час і зусиль. А якщо візерунок дуже складний, то вишивання вручну може зайняти навіть кілька місяців. Набагато простіше замовити блузку, вишиту за допомогою комп’ютерних технологій. 
 • Унікальний дизайн. Сучасні технології дозволяють реалізувати найсміливіші задуми. А виглядає вишивка на одязі дуже ефектно.
 • Швидкість. Ви можете замовити вишиті сорочки в одному стилі для всієї родини. Комп’ютерна вишивка дозволяє швидко впоратися навіть з великими обсягами роботи.  
 • Висока якість, зносостійкість. Вишивки, виконані за допомогою комп’ютерних технологій, можна носити не один рік. Вони не втрачають  яскравості кольорів навіть через тривалий час. Машинна вишивка на віскозі може витримати часте прання і прасування. 
 • Демократична вартість. Машинна вишивка в рази дешевша, ніж вироби ручної роботи. Однак виглядає вона дуже ефектно. 

Як утворюється ціна комп’ютерної вишивки?

Вартість готового виробу з використанням машинної вишивки можу бути різною. Ціна залежить від розмірів виробу, матеріалу,  кількості і  типу ниток, складності орнаменту. Вишиванка буде коштувати дорожче, якщо потрібні послуги дизайнера для розробки макету або орнамент дуже складний і потребує більше часу для його нанесення. 

В інтернет-магазині SVARGA  можна замовити унікальні вишиті сукні, сорочки і блузки, виготовлені за допомогою машинної вишивки. Ви можете не обмежувати свою фантазію, і замовити щось особливе. В онлайн-каталозі є чоловічий і жіночий вишитий одяг, який здивує якістю, зносостійкістю. За ціною виробника  можна замовити стильні вишиванки для всієї родини для особливих подій  і не тільки!

Як визначити, чи якісна машинна вишивка на вашому одязі?

Для того, щоб переконатися, що вам пропонують якісний виріб, перед покупкою зверніть увагу на такі деталі: 

 • Рівномірність і гладкість швів. Якісна машинна вишивка має рівномірні та гладкі стежки без розривів, вузлів або невідповідностей.
 • Колір та текстура. Кольори ниток  мають бути насиченими та стійкими до прання. Текстура машинної вишивки також повинна бути рівномірною.
 • Відсутність обрізаних ниток. Не повинно бути обрізаних кінців ниток з іншої сторони.
 • Відповідність дизайну.  Машинна вишивка повинна точно відповідати оригінальному дизайну. Нерівномірний малюнок може свідчити про низьку якість виробу. 
 • Акуратні краї. Зверніть увагу на закріплення країв вишивки. Вони мають бути акуратними і без зайвих ниток.
 • Якість тканини.  Якість матеріалу, на який нанесено орнамент, відіграє важливу роль. Найкраще обирати натуральні тканини, вони приємні до тіла і гарно виглядають.  Якщо тканина дуже тонка, неякісна, вишиванка не врятує ситуацію.

Плануєте купити вишиванку? Обирайте перевірених виробників. Український бренд вишитого одягу SVARGA – для тих, хто цінує якість та автентичність. Асортимент вишитого одягу задовольнить навіть дуже вимогливих покупців. 

Колір
Колір малюнку
Матеріал