Розповідь Наталії Яриш, засновниці бренду SVARGA, для всіх, хто закоханий в українську вишиванку, так само, як ми.

 

Головна ідея бренду “SVARGA” – це добротна повсякденність — усвідомлений прояв щоденного життя. Коли зранку одягаєш вишиванку і несеш її протягом дня, пам’ятаючи, що ти – українець, відчуваючи міцний зв’язок зі своєю родиною і своїм родом.

В ідеальному прояві добротної повсякденності немає війни. Натомість є сродна праця, щире кохання, щаслива родина, злагода у суспільстві, сильна й чесна влада і незалежна процвітаюча Україна.

Проте, варто бути відвертим і усвідомлювати, що це поки що мрія — велика ціль, до якої прагнемо усім своїм серцем, за яку ми продовжуємо боротися і зокрема зараз з 2014-го року перебуваємо у збройній війні з московією.

Скільки років цій мрії? 

Чи вона з’явилася, коли Богдан Хмельницький заснував Українську козацьку державу? Чи ще раніше, коли козаки об’єдналися у першу Запорізьку Січ? Точної дати ми так і не знайдемо і спроби окреслити термін появи цієї мрії у конкретних цифрах – це завжди буде окреме суб’єктивне судження. На мою думку мрія про справжню самодостатню й вільну окремість чи то козацтва чи то українства має щонайменше 400 років.

Чому з’явилася ця мрія?

Бо у козацтва була сила. Сила роду та традицій. Сила знань та вмінь. Сила хисту та хоробрості. Своєю силою наші попердники здобували славу. Про них знали далеко за межами місця їхнього проживання, їх поважали, а вороги боялися.

А коли маєш силу і славу, то швидко розумієш, що можеш здобути волю й стати незалежним та самостійним.

Ось ці три важливі слова. Сила. Слава. Воля.

Впродовж чотирьохсот років нашої мрії про окрему процвітаючи державу ми боремося за неї, наближаємо її втілення в життя. Ми мусили повставати і чинити опір фізично, інформаційно й ментально, бо наші вороги – серед них найбільше московити – применшували нашу силу, привласнювали нашу славу і відбирали нашу волю.

І я пишаюся тим, що бренд “Svarga” є частиною тривалої боротьби за процвітаючу незалежну Україну.

Також я радію, що ми як бренд встигли підготуватися до повномасштабного вторгнення, хоча й не очікували його.

Говорячи про підготовку, маю на увазі, що ми встигли зрозуміти свою власну внутрішню силу бренду, проявити її в айдентиці і в наших вишитих сорочках, блузках, сукнях.

Ми встигли зберегти давнє сакральне призначення вишиванки і проявити його у сьогоднішньому повсякденному одязі.

Ми встигли налагодити виробництво, що дає змогу тисячам українцям одягати вишиванку, підкреслювати свою національну ідентичність і відновлювати зв’язок зі своїм родом.

Власне ця підготовка й дала нам сили швидко оговтатися в перші місяці великої війни, не розгубити попередні надбання, зберегти колектив, продовжити роботу й започаткувати важливі проєкти. 

Один з них “Вишивана Україна”. Ми створили колекцію одягу на основі автентичних візерунків областей нашої країни: Донецької, Луганської, Криму, Яворівщини, Київщини. Тим самим вкотре наголосили, що схід, захід, північ, південь — лише умовні позначення напрямку, а Україна — це велика родина і незалежна країна.

Візерунок від бренду “Svarga” на першому українському анатомічну жіночому бронежилеті є своєрідним продовження колекції “Вишивана Україна”. І це не тільки оберіг й певний візуальний прояв мрії про незалежну і процвітаючу Україну, а й наш щирий прояв того, що ми любимо й цінуємо наших захисниць і готові підтримувати їх волонтерськими ініціативами та донатами.

Цим візерунком ми прагнемо зшити усі ментальні розриви, які з’являються після загибелі рідних, побратимів і посестер на фронті, після підступних ракетних обстрілів житлових будинків, шкіл, дитсадочків, лікарень і драматичних театрів, після інформаційних атак з месиджами на зразок: “Усе пропало”, “Рятуйте військових”, “Контратака захлинається” тощо.

Цим візерунком ми наголошуємо, що не втомилися від війни. 

Ми віримо в наших захисників і захисниць, які в лютому 2022-го проявили силу, яка зупинила другу армію світу, здобули всесвітню славу, перемагаючи ворога, і наступним нашим спільним досягненням буде воля. В найширшому розумінні цього поняття: сродна праця, щире кохання, щаслива родина, злагода у суспільстві, сильна й чесна влада і незалежна процвітаюча Україна.

То ж пам’ятаймо ці три важливі слова. Сила. Слава. Воля. Вони є нашою наснагою у найважчі моменти війни і, врешті, нашим опертям — фундаментом, який будували наші нащадки впродовж чотирьохсот років.

Слава ЗСУ.

Слава Україні.

 

Колір
Колір малюнку
Матеріал